Верховний суд роз’яснив, що повернення позики не може підтверджуватись показаннями свідка

Суть справи: позивач просив стягнути з боржника неповернену позику, наявність якої він підтверджував наявною в нього розпискою. Заперечуючи проти позову, відповідач опирався на показання свідків, що підтверджували повернення позики.

Місцевий та апеляційний суди задовольнили позовні вимоги. Вони вказали, що наявність розписки у позикодавця свідчить про те, що позичальник не повернув борг.

Колегія суддів Цивільного суду ВС погодилась із таким висновком.

Відповідно до ст. 59 Цивільного процесуального кодексу (в ред. від 2004 року), законом визначені обставини справи, які можуть бути підтверджені тільки певними засобами доказування.

Верховний суд зазначив, що факт виконання зобов’язання за договором позики не може доводитися поясненнями сторони та показаннями свідка.

Відповідну постанову у справі №143/280/17 ВС прийняв 18.07.2018. З її повним текстом можна ознайомитися в системі VERDICTUM.

Нагадаємо, що недавно Верховний суд прийняв таке ж рішення в аналогічній суперечці, але з дещо іншими обставинами позики (див. «Якщо борговий документ у кредитодавця, то боржник не виконав зобов’язання»).

 

Джерело: https://ligazakon.net